Stužková slávnosť IV.MPS+ML+MA

16. november 2017. Reštaurácia Chuťovka.

Bol to deň, na ktorý málokto z nás zabudne. Pre niekoho to možno bola len zábavná povinnosť.

Ale ja dúfam, že pre väčšinu to bol zážitok, v ktorom bolo ukryté čosi viac. Len ťažko sa dá opísať atmosféra našej stužkovej.

Spomínam si, akoby to bolo včera na všetky tie zhony pár dní pred ňou. Niekedy bolo dokonca otázne, či sa vôbec naša dlho očakávaná stužková uskutoční. No napokon, po dlhom dohadovaní sa to podarilo. Aj keď sme dokonca pár dni pred ňou nemali nacvičený program a pripravené všetko potrebné. Môžem však povedať, že sme to zvládli spoločnými silami celkom dobre.

Na začiatku tejto slávnosti sa prednášali príhovory, z ktorých sa mnohým tisli slzy do očí. Veď pred učiteľmi už nestáli tie malé deti, ale krásne oblečený dospelí ľudia. Pán riaditeľ aj triedny profesor nám tiež v príhovoroch zaželali úspešné vykonanie maturitných skúšok. Po chutnom obede nasledovala zábava, kde sme sa všetci bavili a vytancovali, v kruhu priateľov či známych.

Po odbití polnoci nastal čas na prísahu triedneho profesora a na záver známa hymna stužkových: Navždy sa zachová v pamäti stužková…

Tieto slová sú skutočne pravdivé, pretože tento deň zostane navždy krásnou spomienkou na študentské časy. Časy, ktoré ubehli ako voda a sú nenávratne preč.

Patrik Botka, IV.MPS+MA+ML