Deň narcisov

Každý rok na Deň narcisov zaplavia ulice miest a obcí žlté kvietky. „Narcismi“ sme v tento deň my všetci, ktorí si nájdeme chvíľku a spojíme sa v boji proti rakovine. Nie pre slávu, nie pre peniaze, ani preto, že nás za to budú obdivovať, ale preto, že podporujeme tých, ktorí každý deň zvádzajú boj s ťažkou chorobou. V tento deň (15.4.2016) sa rozhodli pomôcť aj študentky z našej školy. Dominika Rácová a Laura Galovičová zo IV.MPS+MA strávili krásny deň v meste Pezinok, kde dohliadali na žiakov základnej školy Fándlyho.

 „Ľudia boli milí. V jednej chvíli som mala pocit, že sú empatickí a naozaj vedia precítiť situáciu, ktorú zažívajú ľudia s rakovinou. Taktiež dievčatá, ktoré pod mojim dohľadom viedli zbierku, boli slušné a pristupovali k tomu zodpovedne. Nerobili to pre to, aby sa uliali zo školy. Naozaj sa snažili pomôcť. Preto naša skupina a aj skupina pod vedením Laury vyzbierala dokopy 930,21 eur. Všetkým 10 skupinám dohromady sa podarilo vyzbierať neskutočných 4 254,35 eur!

Rada som sa zúčastnila tejto zbierky. Zo začiatku som mala strach, ako budú ľudia reagovať a ako vlastne žiaci základnej školy budú k tomu pristupovať. Som veľmi rada, že aj dnešná mládež je vedená k tomu, aby pomáhala všetkým, ktorí to potrebujú!“

Poďakovanie patrí pani učiteľke Alene Golianovej (ZŠ Fándlyho Pezinok), ktorá sa už niekoľko rokov venuje tejto zbierke spolu so žiakmi. Taktiež ďakujem dievčatám: Laura Galovičová, Minarská Tereza, Drozdová Diana, Kormúthová Romana, Ferková Lenka, Bencsíková Sarah, Bulavová Iveta, Forgo Dominika a Mináriková Lea, ktoré svojim časom prispeli k tomu, aby podporili dobrú vec a všetkým ľuďom, ktorí potrebujú pomoc ukázali, že na tejto boj nie sú odkázaní len na seba.

Dominika Rácová IV.MPS+MA

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.