REMS a John Guest na našej škole

V utorok 15. novembra sa na našej strednej škole uskutočnili dve odborné prezentácie s praktickými ukážkami pre našich žiakov odboru inštalatér. Ing. Blišák, zástupca anglickej spoločnosti John Guest, ktorá je celosvetovo najväčším výrobcom nástrčných spojok, ventilov a trubiek s jedinečným patentom “Push-Fit” našim žiakom prakticky predviedol nové trendy v tomto segmente a žiaci sa mohli aj prakticky presvedčiť o jednoduchosti, rýchlosti a hospodárnosti tohto systému spájania.

Druhou odbornou prezentáciou bola ukážka zástupcu spoločnosti REMS, ktorá je špičkou medzi spoločnosťami zaoberajúcimi sa profesionálnym náradím na opracovávanie rúr. Žiakom bola prezentovaná zváracia súprava na tvrdé a mäkké spájkovanie medených tvaroviek, klasická závitnica na rezanie oceľových závitov a elektrická lisovačka medených a plastohliníkových tvaroviek.  Od tejto spoločnosti máme aj my v našej strednej škole množstvo profesionálneho náradia, s ktorým môžu naši žiaci v odbore inštalatér denne pracovať a tak sa učiť remeslu s najmodernejšími profesionálnymi nástrojmi.

Za profesionálne prezentácie obom aktérom ďakujeme a dúfame, že nás navštívia aj budúci rok s horúcimi novinkami v tomto odbore.

Miroslav Varga, Mgr. Jozef Lukianov

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.