Lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz 2019

V prvom marcovom týždni sa 25 žiakov a 3 pedagógovia našej školy zúčastnili lyžiarskeho výcviku.

Odchádzalo sa v nedeľu, vlakom z hlavnej stanice. Panika, nakladanie lyží, hľadanie svojho miesta vo vlaku… ale nakoniec sme sa všetci šťastne nalodili. Ubytovaní sme boli v Liptovskej Osade a autobusom sme dochádzali za snehom na Donovaly. Každé ráno, veselí a nedočkaví.

Lyžiarsky výcvik sa konal hneď od raňajok do druhej. Lyžovať sa naučili všetci. Aj tí, čo si prvý deň ani nevedeli zapnúť lyže a skontrolovať viazanie, na tretí deň mali zlyžované celé Záhradište. Tí, ktorí už predtým lyžovali, sa zdokonaľovali. Celý lyžiarsky kurz prebehol bez jediného úrazu. Počasie nám prialo, väčšinou bolo pekne slnečno. Posledný deň bolo až príliš teplo, sneh bol mokrý, terén náročný, ale športovci všetko zvládli!

Po obede a krátkom odpočinku sa konali športové zápasy v telocvični, tí v lepšej kondícii aj posilňovali v posilňovni. Unaveným svalom sme po večeroch dopriavali i relax v aquaparku. Plávanie, sauna, bazén s bublinkami a tryskami, biliard, bowling, stolný futbal.

Počas kurzu sa uskutočnil turnaj v bowlingu, lyžiarske preteky v dvoch kategóriách.

No a samozrejme sa každý deň bodovali izby a najporiadnejší dostali v záverečný večer tortu. Ceny dostali aj víťazi v slalome, v bowlingu, najlepší inštruktor, najstatočnejší začiatočníci, začiatočníci s najväčšími pokrokmi, najštýlovejší lyžiar.

Užili sme si pekný týždeň v krásnom prostredí plný športu, otužovania a zábavy.

Ing. Ján Kollár – vedúci LVVK