Exkurzia do Kina: The Lost City

STRATENÉ MESTO = dobrodružno-komediálny film

Dňa 26.04.2022 sa nematuritné ročníky zúčastnili na kultúrnom podujatí vo VIVO na filme „Stratené mesto“, ktorý sa dostal do kín v roku 2022 a zameriava sa na veľké dobrodružstvo bádateľa , ktorý pred 110 rokmi podnikal výpravy do džungle, aby našiel stratené mesto a inú civilizáciu. V tomto filme sa strieda realita s fikciou.

Päť rokov po smrti manžela sa autorka ľúbostných románov s trochou dobrodružstva vydá na turné, kde sa objaví jej model z obálky knihy, ktorý si namýšľa, že hrdina v knihe je on. Autorka bola na autogramiáde unesená kvôli pergamenu, ktorý má preložiť a doviezť tak únoscov k pokladu.. Model z obálky sa ju pokúsi zachrániť. Stratené mesto sa dá vnímať ako protest a ako filmový pomník obetiam revolúcie.

S blížiacim sa koncom školského roka veta „Ideme na školský výlet …“ zaznieva v školách, triedach i domácnostiach žiakov. Pre školu a učiteľov však školský výlet nie je relaxačným podujatím, ale súčasťou výchovno – vzdelávacej činnosti, na ktorú sa treba zodpovedne pripraviť.

Ďakujeme za príjemné kultúrne vyžitie!