Lyžiarsky výcvik

Druhý februárový týždeň sa 27 žiakov a 3 učitelia našej školy zúčastnili lyžiarskeho výcviku.

Odchádzalo sa v nedeľu, vlakom z hlavnej stanice. Panika, nakladanie lyží, hľadanie svojho miesta vo vlaku…ale nakoniec sme sa všetci šťastne nalodili. Ubytovaní sme boli v Liptovskej Osade a autobusom sme dochádzali za snehom na Donovaly. Každé ráno, veselí, nedočkaví so spevom.

Lyžiarsky výcvik sa konal hneď od raňajok do druhej. Lyžovať sa naučili všetci. Aj tí, čo si prvý deň ani nevedeli zapnúť lyže a skontrolovať viazanie, na tretí deň mali zlyžované celé Záhradište. Pomalú pomu, rýchlu pomu, sedačku aj kotvový vlek. Po všetkých tratiach. Tí , ktorí už predtým lyžovali, sa zdokonaľovali. Celé lyžovanie bez jediného úrazu! Počasie nám veľmi neprialo, ale statoční a dobre oblečení lyžiari zvládli aj mokrý sneh a večer usilovne sušili okolo krbu otepľovačky aj lyžiarky, aby mohli ráno vyraziť zase!

Po obede a krátkom odpočinku sa konali športové súťaže, tí v lepšej kondícii aj posilňovali v posilňovni. Unaveným svalom sme dopriali každý večer relax v aquaparku. Plávanie, sauna, bazénik s bublinkami a tryskami. Dobrovoľníci – otužilci sa aj ráno boli v plavkách poumývať snehom. V pohodičke. Vedrá ľadovej vody po saune vyvolávali viacej jačavých výkrikov

Počas kurzu sa uskutočnil turnaj v stolnom tenise , plavecké preteky, ktorých sa zúčastnili všetci žiaci (!) , turnaj vo floorbale, v sálovom futbale a exhibičný basketbalový zápas v ktorom nastúpili aj učitelia. Žiaci tiež odohrali floorbalový zápas proti miestnemu oddielu. A s deťmi z materskej školy si zaspievali a zatancovali.

Užili sme si pekný týždeň športu, otužovania a zábavy.

Ing. Ján Kollár